1

Téma: Logan 1,2

Tak jsem se rozhodl rozšířit řady Logaňáků Brňáků. Využil jsem akčních slev a nabídky na novou řadu Loganů s motorizací 1,2 (1149 ccm). Výkon uvádějí shodný s verzí 1,4, tedy (55/75 kW/Hp). Byl jsem dlouhodobý uživatel vozů škoda, nejdřív 105, potom felície. S oběma typy naprostá spokojenost, spolehlivá vozítka přepravit rodinku tu s většími, tu s menšími potížemi kamkoliv a s čímkoliv. Na dovolenou jsme jezdili i se dvěma kočárky, matrací a dřevěnou ohrádkou. Pak ale přijde ta doba, kdy si autíčko začne říkat stále častěji o náhradní díly a jeho provoz se už nejeví tak hospodárný. Další zlom tedy nastal a na mě byla volba zajistit rodince odpovídající dopravní prostředek. Děti se už odmítají mačkat vzadu a těch věcí co vozíme na dovoleou je taky nějak víc. Taky častěji jezdíme s koly a tak je naše felda docela vytížená a na delší trasy už je to dost neúnosné, hlavně v létě bez klimatizace (on člověk taky zpohodlní).Všude kolem se prohánějí nadupané novasy a rodinka nacpaná v historickém voze budí na silnicích zasloužený obdiv. (Was ist das? Das ist alte typ vw. Taková byla reakce zahraničních turistů na dovolené). Logan s klimatizací je jednak o poznání větší a konfortnější než fábie, ale hlavně řádově o 100 000,- levnější. přičemž si troufám tvrdit, že jízdními vlastnostmi a robustností konstrukce bude na našich silnicích praktičtější. Takže jakmile nám ho bratři z Rumunska pošlou, napíšu nějaké info, jak to běhá. Má to být koncem února. Případné dotazy rád zodpovím a těším se na výměnu zkušeností...

2

Re: Logan 1,2

Určitě budeš spokojený!! Nevím, jak konkrétně s touto moorizací, je přeci jen novější. Já měla pomalu 5 let 1,4 a byl to skutečně tahoun. Tak, kde jiní funěli, my si spokojeně vrněli :-)))

Logan LS Drive 1,4 Perla
----------------------------------------------
http://web.telecom.cz/guzici/LL_red04.jpg